Dobieramy brodzik łazienkowy

 

Brodzik łazienkowy Kaldewei Brodzik to istotny element aranżacji łazienki, który również decyduje o komforcie korzystania z prysznica. Stanowi także o walorze estetycznym. Jakie czynniki powinno się wziąć pod uwagę przy jego wyborze, tak aby pasował do innych elementów wnętrza?

Prysznic musi być bezpieczny i tworzyć jednolitą i spójną całość z innymi elementami aranżacji łazienki. Powinien również służyć nam bezawaryjnie przez długi czas. Brodzik powinien również zapewniać odpowiednią izolację przed wodą i wilgocią. Przed wyborem konkretnego modelu należy zastanowić się nad jego wielkością i kształtem oraz materiałem z którego jest wykonany.

Warto wybrać taki brodzik, który jest łatwo utrzymać w czystości, który także będzie wytrzymały, prosty w formie oraz dostosowany do aranżacji całej łazienki. W przypadku osób niepełnosprawnych i starszych ważny jest montaż brodzika bezprogowego lub wystarczająco płytkiego, najlepiej z wykończeniem antypoślizgowym.
Brodzik Kaldewei Superplan-XXL jest to brodzik o dużej i płaskiej powierzchni, który nie tyko umożliwia łatwy dostęp, ale także nieograniczoną swobodę ruchów. Badania Instytutu Reinholda z Frankfurtu nad Menem wskazują, że jest to bardzo ważne już w momencie pierwszych oznak starości. Przystosowanie prysznica w związku z ograniczeniem sprawności decyduje również o tym, jak długo będziemy mogli funkcjonować bez pomocy innych osób. Bardzo dobrym przykładem  jest cała gama wyżej wymienionych brodzików o dużej i płaskiej powierzchni. W tych modelach zastosowano specjalną powierzchnię antypoślizgową, która zapewnia bezpieczeństwo uzytkowania.

Brodzik prysznicowyBrodziki wykonywane są z różnorodnych materiałów. Ostanio stosuje się produkty ze stali emeliowanej, która jest doceniana ze względu na ekologię oraz łatwość utrzymania. Emelia jest produktem pochodzenia naturalnego, jest to szkliwo powstałe na bazie minerałów takich jak kwarc i boraks. Modne obecnie stały się odpływy liniowe, ale są one trudne do utrzymania w czystości  ze względu na fugi wypełniające szczeliny między płytkami.  Dlatego najlepsze walory użytkowe mają brodziki wykonane ze stali emaliowanej.

Standardowe wymiary brodzików to najczęściej: 80×80, 90×90 lub 100×100 cm. Dużą popularnością cieszą się brodziki płaskie, umieszczane w płaszczyźnie podłogi. Dobrym przykładem jest model Conoflat, który ma tylko nieco ponad 2 cm głębokości – dzięki temu nadaje się do zabudowy w płaszczyźnie podłogi.

Należy pamiętać o tym, że jeśli zdecydujemy się na zastosowanie brodzika licowanego z posadzką, to musimy mieć warstwy podłogowe o wystarczającej grubości, dlatego dobrze jeśli pod posadzką znajduje się warstwa szlichta betonowa i izolacja termiczna.

Nowością na naszym rynku jest prysznic Kaldewei Xetis wykonany ze stali emaliowanej ze zintegrowanym odpływem ściennym. Takie rozwiązanie umożliwia stylową aranżację łazienki i idealne wkomponowanie brodzika w posadzkę podłogi.

Brodzik łazienkowy emaliowanyNiektóre firmy wprowadziły do swojej oferty możliwość wykonania brodzików łazienkowych z niestandardowymi, indywidualnie projektowanymi ornamentami. Ozdobne motywy graficzne są wykonane na powierzchni brodzika poprzez zatopienie w warstwie szkliwa. Dzięki temu brodzik prysznicowy obok funkcjonalności i trwałości, jest estetycznym elementem o niepowtarzalnym charakterze.

Brodzik może wpływać na estetykę całego wnętrza. Dobry wybór ułatwi nam też sprzątanie i czyszczenie oraz niezawodność działania przez wiele lat.

źródło: wzornik.com

Tags:

 
 

Poleć znajomemu

 

Dodawanie komentarzy wyłączone

-->