Grzejniki Jaga – Red Dot 2013

 

Grzejniki łazienkowe JagaGrzejniki firmy Jaga – Scape i Freedom zdobyły tytuł Red Dot Award  2013.

 

 

 

 

 

Nagrodą zostały uhonorowane grzejniki Jaga w kategorii Product Design 2013. Elementem wyróżniającym wyróżnionych grzejników jest nie tylko wysokiej klasy wzornictwo, są to też aspekty ekologiczne – grzejniki zbudowane są z aluminium pochodzącego z recyklingu.

Grzejnik Scape wyprodukowany został na bazie dwóch prekursorskich technik: posiada niską pojemność wodną, wskutek czego ma on wielką dynamikę i małą inercję, a także system dynamicznego doładowania, dzięki czemu ma potrójnie większą moc. Wzornictwo grzejnika również jest bardzo pomysłowe. W zależności od sposobu ułożenia aluminiowych paneli tworzących jego front, przy każdej sposobności może on wyglądać inaczej. Łączenia paneli są dyskretnie schowane, wskutek czego urządzenie ma pełną, monolityczną formę. Następnym kaloryferem nagrodzonym mianem Red Dot Award 2013 w kategorii Product Design jest hybrydowy grzejnik Freedom.

Grzejnik Jaga

Jest to urządzenie wolno stojące i służy do ogrzewania, chłodzenia i wentylacji pomieszczeń. Jego obudowa została stworzona z aluminium również pochodzącego z recyklingu. Grzejnik może występować w dowolnych edycjach kolorystycznych. Dopełnieniem eleganckiego wyglądu są kratki przykrywające wymiennik, które w celu specjalnego wyciszenia osadzone zostały na dodatkowym gumowym stabilizatorze. Oba nagrodzone grzejniki Jaga można uzywać także w klasycznym układzie grzania, a także jako współpracujące z układami i niskotemperaturowymi urządzeniami – takimi jak pompa ciepła. Grzejniki swoją premierę miały na targach Batibouw 2013 w Brukseli.

Na naszym rynku osiągalny jest w chwili obecnej grzejnik Freedom.

Więcej o Grzejniki i design na stronie wzornik.com

źródło: Grzejniki Jaga na Wzornik.com

Tags:

 
 

Poleć znajomemu

 

Dodawanie komentarzy wyłączone

-->