Baterie bezdotykowe

 

Stosowana jest przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej.

Armatura w miejscach publicznych musi spełniać przede wszystkim kryteria ergonomii, higieny i bezawaryjności.
Współczesne trendy w projektowaniu przestrzeni użyteczności publicznej wskazują drogę oszczędności, przy zapewnieniu maksymalnego komfortu wszystkim użytkownikom. Łazienki i toalety w restauracjach, ośrodkach SPA czy kinach, z których korzysta dziennie duża liczba osób, wymagają trwałych i inteligentnych rozwiązań, które pozwolą zapewnić higienę bez zbędnych strat wody.

Baterie bezdotykowe a oszczędność wody

Jednym z elementów takiego przyjaznego rozwiązania są właśnie baterie bezdotykowe, które uruchamiają się przy zbliżeniu rąk do wylewki i automatycznie zamykają dopływ wody po upływie określonego czasu. Wygodne rozwiązania pozwalają znacząco ograniczyć jej zużycie i zwiększyć czystość otoczenia – ich obsługa odbywa się bez kontaktu z obudową.

Sterowanie odbywa się za pośrednictwem zaworu elektromagnetycznego, uruchamianego przez fotokomórkę umieszczoną na wylewce. Aby otworzyć przepływ wody, wystarczy zbliżyć do niej jakikolwiek obiekt. Automatyczne zamknięcie zaworu eliminuje ryzyko niekontrolowanego wypływu wody i zwiększa oszczędność.

FOT. Oras Nowa Oras Electra - smukła linia nadaje baterii łagodny, naturalny wygląd

Baterie bezdotykowe przyjazne i higieniczne w stosowaniu

Bateria jest obsługiwana bezdotykowo, co pozwala uniknąć przenoszenia zabrudzeń i zarazków z innych elementów otoczenia. Łatwe w obsłudze rozwiązanie pomaga stworzyć przestrzeń przyjazną w szczególności dla użytkowników mogących mieć trudności z obsługą klasycznych baterii z kurkami, m.in. osób starszych i inwalidów. Do zasilania układu sterującego zwykle wystarczą baterie, dzięki czemu nie ma potrzeby wykonywania dodatkowej instalacji elektrycznej.

Bateria bezdotykowa z mieszaczem Fot. Grupa Armatura

Bateria bezdotykowa z mieszaczem Fot. Grupa Armatura

Bateria bezdotykowa z mieszaczem i zasilaniem wewnętrznym Fot. Grupa Armatura

Bateria bezdotykowa bez mieszacza z zasilaniem zewnętrznym Fot. Grupa Armatura

Tags:

 
 

Poleć znajomemu

 

Dodawanie komentarzy wyłączone

-->