Drewno w łazience

 

Odpowiednio zabezpieczone drewno to materiał wbrew pozorom trwały, cechujący się wysoką odpornością na wilgoć, więc z powodzeniem można stosować je także w miejscach narażonych na częsty kontakt z wodą, czyli również  w łazience.

Drewniane wnętrze

Szukając niebanalnych rozwiązań do domowych wnętrz, projektanci łączą rozmaite style, kolory, dodatki, wykorzystują podstawowe zasady aranżacji małych lub dużych pomieszczeń. Jednak nie lada sztuką jest przemycić odrobinę klasyki – drewna, aby nadać całości swoistego charakteru. Dlatego coraz częściej tematem przewodnim aranżacji jest styl retro bądź skandynawski, uwydatniający piękno starzenia się drewna. Dzięki niemu wnętrza wyglądają luksusowo i jednocześnie bardzo przytulnie. Uniwersalność drewnianego budulca pozwala dopasować poszczególne elementy do najbardziej wymyślnej aranżacji.
Kolor drewna należy dobrać pod kolorystykę ścian. Na tle neutralnych pastelowych odcieni, najlepiej prezentuje się ciemne drewno. Oczywiście drewniany wystrój nie zwalnia od korzystania z kolorów – pamiętajmy o subtelnych dodatkach.
Pragnąc stworzyć w łazience luksusowe, domowe SPA i jednocześnie wprowadzić do niej odprężający, ciepły klimat musimy obowiązkowo zwrócić uwagę na jej harmonię.

Jeśli w aranżacji inspirujemy się antykiem, warto skusić się na ciemne drewno wprowadzające kontrast i jaśniejsze dodatki w stylu retro – mogą to być baterie łazienkowe w kolorze starego złota czy chromu, lustro z białą barokową ramą czy po prostu stylowe akcesoria postawione na wannie.

Kerasan - drewno i ceramika w stylu retro

Kerasan – drewno i ceramika w stylu retro

Kerasan - ceramika i  drewniana szafka

Kerasan – ceramika i drewniana szafka

Jeśli z kolei decydujemy się na nowoczesny, minimalistyczny design – drewniane meble powinny być jak najprostsze. Funkcjonalnym rozwiązaniem będzie np. podwieszana, narożna szafka z lustrem na drzwiczkach. Nie możemy pozwolić sobie tutaj na bogatą dekorację, a więc warto zadbać, by najmniejsze, niepozorne detale tworzyły całość – jak chociażby uchwyty, drewniana deska WC, czy przycisk uruchamiający spłukiwanie wody.

 
 

Poleć znajomemu

 

Dodawanie komentarzy wyłączone

-->