Design w łazience – blaty i umywalki

 

Dbając o efekt aranżacji łazienki, musimy pamiętać, żeby w małej łazience nie zabrać zbyt dużo miejsca decydując się na nieodpowiedni rodzaj ceramiki. W dużej natomiast, warto dodać kilka dekoracji i kolorów które ocieplą chłodne, przestronne wnętrze.

Blat łazienkowy– dobry, czyli jaki?

Łazienka to miejsce, w którym codzienny kontakt z wodą jest nieunikniony. Dlatego ważne jest, aby blat, który w niej zamontujemy był nie tylko ładny, ale i funkcjonalny. Podstawowe zabezpieczenie i ochronę przed wilgocią stanowi wielowarstwowa powłoka i na to powinniśmy zwrócić dużą uwagę podczas zakupu.

Do wyboru mamy blaty laminowane, kamienne, drewniane, jednak w każdym przypadku musimy być pewni, że powierzchnia jest wodoodporna oraz trwała czyli odporna na zarysowania i detergenty chemiczne. – Komponując blat łazienkowy z umywalką, należy zwrócić uwagę, czy każda z ciętej powierzchni szczelnie przylega do umywalki – radzi Kamil Urbaś z firmy Valdama, producenta włoskich umywalek ceramicznych.

Zalety umywalek nablatowych

Umywalka ceramiczna nablatowa Rima firmy Valdama

Ceramiczne elementy wyposażenia łazienki wcale nie muszą być szare i nudne. Nie dziwią już kolorowe umywalki, które świetnie przełamują monotonię kąpielowego wnętrza. Bardzo ciekawym pomysłem, jest zamontowanie modnej umywalki nablatowej.
– Umywalki nablatowe, są jeszcze nowością na polskim rynku, jednak zyskują na wartości głównie ze względu na łatwy montaż lub ewentualną wymianę – zauważa Kamil Urbaś z firmy Valdama. – Współczesna armatura, to bardzo często wręcz dzieła sztuki – świadczy o tym precyzyjne wykonanie, fantazyjne kształty oraz niecodziennie dekorowane powierzchnie. Umywalki mogą być wykonane z porcelany, nietuzinkowego kolorowego szkła, naturalnego kamienia, a nawet solidnego mosiądzu.

Umywalka nablatowa jest niezwykle funkcjonalna. Zamontowana na powierzchni blatu, nie zajmuje dodatkowego miejsca wewnątrz szafki. To niepozorny detal, ale sprawi, że zyskamy miejsce na ręczniki, czy ukryjemy środki czystości. Znaczącą zaletą jest też łatwe utrzymanie jej w czystości. W związku z brakiem bezpośrednich połączeń z blatem nie będziemy mieć problemu z trudno usuwalnym brudem przy jej krawędziach. Taki rodzaj ceramiki, dobrze sprawdza się w niewielkich łazienkach, bez wątpienia podkreślając styl w jakim zostały zaaranżowane.

Umywalka ceramiczna podblatowa Grace firmy Valdama

Umywalki podblatowe

Konkurentką umywalki nablatowej jest wspomniana wcześniej umywalka podblatowa, jednak i ta posiada mnóstwo zalet. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na blat o dużej powierzchni, będzie to bardzo wygodne i estetyczne rozwiązanie. Dzięki temu, że umiejscowiona jest na równi z taflą blatu, pozostawia do dyspozycji przestrzeń, na której można postawić mydelniczkę, kosmetyki, czy ceramiczny kubek na szczoteczki. Ponadto, gładka przestrzeń na blacie sprzyja higienie, ponieważ codziennie rozchlapywana wokół woda daje się sprawnie usunąć ściereczką. – Bardzo często umywalka podblatowa wbudowana jest w mebel łazienkowy – montując pod spodem szafkę umożliwimy sobie dyskretne schowanie rur odpływowych bądź spajających odpływ kolanek – dodaje Kamil Urbaś.

Tags:

 
 

Poleć znajomemu

 

Dodawanie komentarzy wyłączone

-->