Dodatki w stylu retro

 

Styl retro kojarzy się bogactwem ozdób w każdym detalu. Co raz częściej kojarzony jest ze starymi filmami i fotografiami. Spotkać go można wszędzie – również  w łazience.
Dla tych co lubią wykańczać wnętrza ozdobnymi dodatkami akcesoria łazienkowe w stylu retro mogą okazać się ciekawym rozwiązaniem. Nadają wnętrzom klimatu lat 20-tych i trzydziestych ubiegłego wieku.

Podstawowe akcesoria łazienkowe to: mydelniczki, wieszaczki na ręczniki, półki, dozowniki, pudełeczka na waciki, oświetlenie. Jeśli urządzamy pomieszczenie w stylu retro nie zaszkodzi szafka czy stara lampa wyciągnięta ze strychu babci lub kupiona na targu staroci.

Bagno & Associatti - seria Preciosa

Bagno & Associatti - seria Preciosa

Porada specjalisty

Ważny jest umiar. Bardzo łatwo jest przedobrzyć z ozdobnymi dodatkami i zamiast wysmakowanego wnętrza zrobić przestylizowaną, nadętą aranżację. Jeżeli decydujemy się na ozdobną ceramikę i baterie pomalujmy ściany najlepiej w jasnym kolorze.  Wyjątkowość pomieszczenia podkreślą również drobne nowoczesne elementy, dzięki którym łazienka nabierze lekkości. Takie połączenie starego z nowym może zaowocować bardzo oryginalnym efektem.

W łazience stylizowanej na retro nie może zabraknąć świec, które dodadzą jej fantazji i zagwarantują niepowtarzalny klimat. Wyeksponuj stare flakony po perfumach, blaszane pojemniczki czy gadżety kosmetyczne.

Mydelniczka i wieszak na recznik - Seria CANOVA firmy Bagno&Associati

Mydelniczka i wieszak - Seria REGENCY firmy Bagno&Associati

Bagno&Associati - dozownik na mydło i mydelniczka - Seria Preciosa

Bagno&Associati - dozownik na mydło i mydelniczka - Seria Preciosa

 
 

Poleć znajomemu

 

Dodawanie komentarzy wyłączone

-->