Łazienka Wellness

 

Projekt łazienki skupia się na maksymalnym wykorzystaniu funkcji przy minimalnych środkach wyrazu.

Wellness oznacza zdrowie i dobre samopoczucie osiągnięte dietą, ćwiczeniami fizycznym, medytacją. Ale oznacza też rewolucję w projektowaniu łazienek. Łazienka to pomieszczenie do intensywnej terapii dla wyczerpanych hedonistów: atrakcyjne miejsce relaksu, oraz domowa farma piękności.Klimat

Klimat spokoju i kontemplacji, stworzony przez naturalne otoczenie, sprzyja wyciszeniu i odpoczynkowi. Delikatne światło, towarzyszy użytkownikom przez cały dzień, a południowe okna sprawiają, że promienie słońca budzą się i zapadają w sen w rytmie dnia mieszkańców.

Materiały wykończeniowe

Proste materiały, takie jak trawertyn i drewno w naturalnym kolorze korespondują z fakturami i kolorami z zewnątrz. Materiały zabezpieczono tak, aby mogły na długie lata służyć swoim właścicielom, szczególnie w miejscach narażonych na działanie wilgoci. Kamień został pokryty warstwą poliestrów i poddano go procesowi antykizacji. Użyte farby akrylowe powtarzają kolor kamienia, tworząc jednocześnie kolejną, nową fakturę. Szafki w fornirowej okładzinie, również zostały zabezpieczone przez działaniem wody za pomocą neutralnych, matowych lakierów.

Projekt ten został wyróżniony w konkursie „Łazienka w dobrym stylu!”, organizowanym przez firmę Deante. Jego autorką jest arch. Marta Koniczuk z Gdańska.

Otoczenie
Przestrzeń otwiera się na przestronny staw, będący własnością posiadłości mieszkańców.
Dodatkowo wnętrze zostało przedzielone taflą szkła, która biegnąc od podłogi do wysokiego sufitu, od strony prysznica jest przezroczysta i nie zasłania widoku, natomiast od strony zlewów została pokryta warstwą lustra. Efekt  „lustra weneckiego”  został rozbity przez wykonane na zamówienie ornamenty na lustrze w kształcie irysów.

Wnętrze łazienki, spełnia nie tylko swoje funkcjonalne zadania względem wielu użytkowników. To również świątynia myśli i spokoju, miejsce wytchnienia dla zabieganych i szukających chwili ciszy.

Źródło: http://architekt.deante.pl

 
 

Poleć znajomemu

 

Dodawanie komentarzy wyłączone

-->