Łazienka w kawalerce

 

Prosta w formie i w materiale. Dominującym kolorem stała się tutaj szarość, która sprawdza się we wnętrzach i doskonale współgra z innymi barwami.

Projektowana łazienka znajduje się w 53 metrowej kawalerce w budynku z „wielkiej płyty”.  Mimo niedużych kształtów pomieszczenia udało się stworzyć łazienkę funkcjonalną i przyjazną dla oka.

Podwieszany sufit i szare płytki są bliskie industrialnej estetyce, jednak poprzez wprowadzenie ciemnej płytki imitującej mozaikę powstało designerskie wnętrze. Z pozoru niewielka łazienka zyskała przestrzeń – szerszą perspektywę tworzy odbicie w lustrze, w którym można się ujrzeć zaraz po przekroczeniu progu. Światło wydobywające się spod sufitów podwieszanych dodatkowo rozświetla zamknięte wnętrze. Przeszklona kabina prysznicowa jest prawie niewidoczna dla oka przez co pomieszczenie zyskało dodatkowo wrażenie lekkości.

Łazienka ta zostałą wyróżniona w konkursie „Łazienka w dobrym stylu!”, organizowanym przez firmę Deante. Autorem jest pracownia TABINDESIGN (zespół projektowy: Magdalena Tabin i Joanna Trawińska) z Chorzowa.

Tags:

 
 

Poleć znajomemu

 

Dodawanie komentarzy wyłączone

-->