Kryształowa armatura

 

aramtura

Webert Karenina (fot.: TwojaBateria.pl)

Kryształowe dodatki zazwyczaj kojarzą się z przepychem, bogactwem. Jeśli gustujemy w dodatkach, nawiązujących do dawnej sztuki styl barokowy może byś strzałem w dziesiątkę. Jednak swoje miejsce znajdą również w nowoczesnych wnętrzach.Aranżacja barokowa

W barokowej łazience, podobnie jak w innych pomieszczeniach, zazwyczaj króluje złoto rozświetlające nasycone, ciemne i ciężkie kolory, jak brązy, burgundy, grafity. Gdzie przemycić złote akcenty? Do “królewskich” stylizacji można dobrać armaturę w kolorze złota, którym charakteru dodaje wykończenie z kryształów Swarovskiego.

armatura

Harmony bateria umywalkowa Strass Swarovski Crystal (fot.: TwojaBateria.pl)

Aranżacja nowoczesna
Sprytnie dobrane i umiejscowione kryształy mogą idealnie współgrać w aranżacjami utrzymanymi w duchu nowoczesności – zauważa Kamil Urbaś ze sklepu mojabateria.pl – Chłodna kolorystyka, biel skontrastowana z czernią i metalem  dobrze wygląda w połączeniu z  armaturą w kolorze srebra, z subtelnym, czarnym kryształem, o charakterystycznym szlifie.

armatura

Harmony Strass bateria natryskowa Swarovski Crystal (fot.: TwojaBateria.pl)

Dobra rada
W aranżacji utrzymanej w barakowym stylu nie można zapominać o szczegółach. Dobrze wybierać elementy  konsekwentnie z jednej serii, np. półkę, mydelniczkę, dozownik do mydła, kubek, wieszaki na ręczniki. Oczywiście w jednolitej linii i kolorystyce, z takimi samymi zdobieniami.

Należy również uważać, aby aranżacja nie stała się karykaturą historycznego stylu. Wbrew pozorom także w barokowych wnętrzach ceni się zdrowy rozsądek i umiar. Ważne jest odpowiednie skompletowanie, zgranie wszystkich elementów, z zachowaniem estetyki i dobrego smaku.

 
 

Poleć znajomemu

 

Dodawanie komentarzy wyłączone

-->